21 Февруари 2026събота01:04 ч.

50 лв. добавка за Великден за хората с най-ниски пенсии

/ брой: 59

автор:Дума

visibility 12329

Хората с пенсии до линията на бедност от 638 лв. ще получат по 50 лв. надбавки за Великден, обяви финансовият министър Теменужка Петкова. Минималната пенсия за осигурителен стаж и възраст в момента е под линията на бедност, защото е 580,57 лв. Не всички пенсионери с минимална пенсия обаче ще получат великденска добавка. Това е така, защото има пенсионери, които получават различни добавки или пък друга пенсия, които също се броят при определяне на достъпа до великденското плащане. Минимална и под минималната пенсия получават 812 313 пенсионери, но когато се вземат предвид и допълнителните плащания, до 580,57 лв. получават 523 941 пенсионери. Под линията на бедност пък се оказват 687 000 пенсионери, според данните на правителството.
"Великденските добавки са много важна тема за мен и за БСП. Това са нашите родители, дядовци и баби. Те чакат тази добавка, за да посрещнат достойно и нормално празника. Не са лукс, а необходимост. Благодаря на партньорите ни в управлението, с които бяхме в постоянен диалог и заедно намерихме решение. Благодаря специално на финансовия министър Теменужка Петкова и на председателя на социалната комисия Деница Сачева. Направихме всичко възможно да са повече, но това са възможностите на бюджета", коментира по-късно социалният министър Борислав Гуцанов.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ