20 Февруари 2026петък11:39 ч.

66 000 менте профила в ТикТок в Румъния

Социалдемократите няма да подкрепят нито един от кандидатите за президент на балотажа

/ брой: 232

автор:Дума

visibility 7542

Над 66 000 фалшиви акаунта в ТикТок са били премахнати от септември досега в Румъния, съобщиха представители на платформата при изслушването им в комисията на Европейския парламент за вътрешния пазар и защита на потребителите.
"Премахнахме 7 милиона фалшиви харесвания и 10 милиона фалшиви последователи, 1000 акаунта на политически кандидати, блокирахме 260 000 акаунта, за да не разпространяват дезинформация", посочи Бри Пегъм, ръководителка на отдел в платформата. Колежката й Каролин Греер, която отговаря за връзката на ТикТок с правителствата, добави, че има над 6000 модератори на съдържанието на европейски езици, като от тях 95 работят за румънския пазар. По нейните думи има 20 проверители на факти за целия свят. Тя увери, че не се позволява разпространението на платена политическа реклама.
"Този вот е фалитът на партиите", коментира резултатите от парламентарните избори в Румъния независимият кандидат Калин Джорджеску. Настоящият премиер Марчел Чолаку, чиято партия спечели вота, отказва да преговаря с крайнодесните за кабинет.
Междувременно Конституционният съд в Румъния обяви, че след повторното преброяване на бюлетините няма промени и на балотажа един срещу друг ще се изправят Калин Джорджеску и Елена Ласкони. Тя изпреварва социалдемократа с малко над 2700 гласа. Чолаку обяви, че партията му няма да подкрепи никого на балотажа. Крайнодесните вече заявиха подкрепа за Джорджеску.
„Един кандидат не се хареса на властите и те решиха да повторят преброяването на гласовете“, коментира Владимир Путин ситуацията в Румъния по време на среща с млади учени, излъчена по телевизията.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 435

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 428

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 426

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 427

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 445

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 402

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 406

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 424

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ