10 Юли 2026петък21:14 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Азербайджан планира да отложи договор за 1 милиард долара с Боинг

автор:Дума

visibility 1609

Азербайджанската авиокомпания АЗАЛ (AZAL) планира да отложи договор на стойност 1 милиард долара с американската компания Боинг (Boeing) за закупуване на 10 самолета 737 МАКС, съобщи говорител на превозвача, цитиран от БТА.

Новината идва след фатални катастрофи с този тип самолети на Етиопските авиолинии (Ethiopian Airlines) и на индонезийската авиокомпания Лайън еър (Lion Air).

Най-продаваните самолети на Боинг - 737 МАКС, бяха извадени от експлоатация след трагедията от 10 март, при която загинаха 157 души. Тя се случи пет месеца след катастрофата със същия тип самолет на Лайън еър, отнела живота на 189 души.

Редица страни отказаха да приемат на летищата си самолети Боинг 737 МАКС. 

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 928

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 799

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ