13 Юни 2026събота02:30 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Българи арестувани в Испания за контрабанда

/ брой: 244

автор:Дума

visibility 1913

Трима българи и още 13 души са арестувани при операция в Испания срещу мрежа за производство и пласиране на контрабандни цигари, съобщиха испанските сайтове "Navarra.com" и "Deia.eus". Седем от задържаните са украинци. Останалите са испанци. Това е най-голямата мрежа за подобна дейност в Европа, смятат властите. При обиските са иззети над 31 т тютюн и 4,5 млн. пакета цигари. Мрежата е произвеждала около един милион цигари дневно.

В Италия полицията арестува около 140 заподозрени във връзки с мафията, предаде ДПА. 65 души са задържани в южната област Калабрия и 13 в северния град Бреша. Предполага се, че са били част от калабрийската мафия Ндрангета, водеща в европейския наркотрафик. Прокуратурата е повдигнала обвинения за връзки с мафията, трафик на наркотици, пране на пари и изнудване. Голяма част от задържаните са в предварителния арест, останалите - под домашен арест или с наложени ограничения.

При друга операция на остров Сицилия полицията арестува около 60 души. Те са обвинени в трафик на наркотици между Калабрия и Сицилия.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Карикатура на деня - 12.06.2026 г.

автор:Дума

visibility 740

Парадоксът на соларния бум

visibility 865

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ