10 Юли 2026петък11:09 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Без Надал и Алкасар в Монте Карло

/ брой: 66

автор:Дума

visibility 702

Испанците Рафаел Надал (№14) и Карлос Алкасар (№2) няма да участват на "Мастърс"-а в Монте Карло, обявиха тенисистите. Надпреварата от 9 до 16 април открива сезона на червени кортове.

Надал държи рекорда по победи (11) на турнира в княжеството, но не го е печелил от 2018 г. Той дели рекорда с Новак Джокович (Сърб, №1) с 22 титли от Големия шлем.

Испанската сензация в тениса Карлос Алкарас, който слезе от върха в понеделник, също обяви, че няма да играе в Монте Карло.

"След като се консултирах с моя лекар - д-р Лопес Мартинес в Мурсия, няма да бъда в състояние да участвам в Монте Карло, за да открия сезона на червени кортове", написа в профила си в Туитър Алкарас, който на 5 май ще навърши 20 години. Той страда от посттравматичен артрит на лявата ръка и от мускулни проблеми на гърба, които "изискват почивка, за да се подготвя за всичко, което предстои", обяви Карлито. 

Канадецът Феликс Оже-Алиасим (№7) също няма да играе на турнира, заради проблем с лявото коляно, но се надява да е готов за "Мастърс"-а в Мадрид (26 април - 5 май).

Отказите им увеличават шансовете на Григор Димитров (№26) да бъде между поставените в "домашния" му турнир.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ