22 Февруари 2026неделя00:56 ч.

Борислав Гуцанов: Има реален шанс за ново правителство в рамките на този парламент - така искат и хората

автор:Дума

visibility 949

Мисля, че има реален шанс за ново работещо правителство в рамките на това Народно събрание. Това е по-добрият вариант за България. Така искат и българските граждани - 58% от тях според последното социологическо проучване не искат избори, а отговорно правителство.“ Това заяви днес във Варна народният представител от коалиция “БСП за България” Борислав Гуцанов.

Лидерът на БСП г-жа Корнелия Нинова и Изпълнителното бюро получиха мандат за преговори и влизаме в тях отговорни и мотивирани да отстояваме ангажиментите, които сме поели към българските граждани“, обясни Гуцанов.

За нас не е толкова важно дали БСП губи от участието си в коалицията. За нас по-важно, че българските граждани печелят от участието на БСП във властта. Благодарение на нашето постоянство и усилия бе наложен мораториумът върху цената на тока и това даде шанс на стотици хиляди домакинства да се справят със сметките си през отминалата зима. За първи път от 1989 г. детските градини у нас са безплатни. Пенсиите също бяха повишени в резултат на настоятелното и убедителното ни поведение. Ако разумът надделее и актуализацията на бюджета мине, ще имаме повторно повишение на пенсиите, което значи по-достоен живот за родителите ни”, коментира Борислав Гуцанов.

Заедно с общинските съветници от БСП в местния парламент в морската столица той коментира проблемите с чистото на града. “Варна никога не е била в такова окаяно състояние. Заприличали сме на страна от третия свят. Преди 10 години, когато БСП управляваше Варна, градът се почистваше с два пъти по-малко пари. Сега хем парите са двойно повече, хем градът е по-малък, хем е кошмарно мръсен”, коментира Гуцанов.

Според него дългосрочното решение на проблема, не само във Варна, е сметопочистването и извозването на боклука да бъдат извършвани от общински предприятия. Така могат най-ефективно да се контролират както качеството на услугата, така и нейната цена, смятат представителите на БСП.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ