21 Февруари 2026събота01:30 ч.

Корнелия Нинова: Внасяме за гласуване в Народното събрание управленската програма за следващите 6 месеца (ВИДЕО)

Брифинг на вицепремиера и лидер на БСП Корнелия Нинова след заседанието на Националния съвет на левицата

автор:Дума

visibility 4142

Абсолютно открито и честно в последните седмици водихме преговори за съставяне на правителство, водени единствено от желанието да гарантираме стабилност на България и спокойствие на хората. През този период изработихме управленска и законодателна програма за следващите 6 месеца. Тя е ориентирана в следните сфери:

Първо - продължаване на борбата с корупцията, кражбите и модела на управление на ГЕРБ. В програмата се съдържа антикорупционно законодателство, избор на КПКОНПИ и на Бойко Рашков за председател.

Второ - икономическата част от програмата е закони и мерки за подкрепа и стабилизиране на икономиката в кризите.

Трето - социалната - подкрепа на семействата и на домакинствата в тежките месеци, които ни чакат.

Четвърто - законите, които е необходимо да се приемат по Плана за възстановяване и устойчивост, за да гарантираме финансирането на всички мерки за следващите години.

Тази програма Националният съвет с решение 96 “За“, 15 „Против“ и 2 “Въздържали се“ ни възложи да внесем като проект за решение на Народното събрание. Програмата влиза с очакване да бъде подкрепена от мнозинство - институционално и отговорно за тези закони, които трябва да се приемат в следващите месеци за стабилността на България. Ако програмата събере необходимото мнозинство от 121 човека поне, на следващия ден внасяме кандидат за министър-председател. Той ще бъде Асен Василев.

Ако програмата не събере мнозинство, очевидно в Народното събрание няма депутати, които ще се отнесат отговорно към това, което чака България. Тогава връщаме мандата неизпълнен на следващия ден.

Ще внесем и проект на решение за удължаване срока на работа на Народното събрание, с оглед на изключително много и важни спешни решения.

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ