21 Февруари 2026събота23:01 ч.

Филип Попов: Демокрацията загуби под напора на диктатурата

Това е закон за показен разстрел на българската демокрация

автор:Дума

visibility 1525

Не БСП, а цяла България загуби.  Демокрацията загуби под напора на диктатурата. С тези думи секретарят на ПГ на БСП Филип Попов коментира гласуваното от ГЕРБ, ДПС и Патриотите намаляване на партийните субсидии на 1 лев и възможността частни фирми да финансират партиите.

Той обясни, че по време на дебатите в парламента управляващите са повтаряли едни и същи аргументи, които не са били убедителни. Това е закон за показен разстрел на българската демокрация и плурализма, на основни ценности от нашата Конституция. Те не са даденост, а са постигани стъпка по стъпка. Затова, когато бе приет Законът за политическите партии беше предвидено държавно финансиране, за да бъдат предпазени. Помним мутренските времена. Днес мутрите се върнаха през парадния вход, купувайки си политически партии на тезгяха. Но те там изложиха и националната ни сигурност, защото утре и Ал Кайда може спокойно и легално да си купи наша партия, обясни Филип Попов.

Социалистът бе категоричен, че аргументите на управляващите, че удовлетворяват исканията на хората са абсолютно неверни, защото този закон е насочен срещу народа. Попов добави, че левицата ще сезира международните институции и посланици за абсолютното безобразие у нас.

Атака и НФСБ виждат, че вече са изместени от властта от ДПС, смята още депутатът. По думите му промените в Закона за бюджета са до края на тази година, но в сговор с ДПС, този мутренски начин на финансиране на партиите се бетонира. Съдружието им с ГЕРБ е видно и ясно за всеки. Никой не може да ни убеди, че няма такова, каза  депутатът. Той добави, че наглостта на управляващата партия и партньори е зададена от самия премиер. Според него Атака и НФСБ виждат, че вече са изместени от ДПС, но все още се надяват на облаги от управлението. 

Парите на бизнеса, които ще финансират партиите, няма да бъдат проверявани. Те могат да бъдат от проституция и наркотици, каза още Филип Попов. Той предположи, че всъщност ставаме свидетели на връщането на чл.1 от Конституцията от миналото, според който една партия беше една държава.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ