12 Май 2024неделя09:27 ч.

Снимка cska.bg, Звездната покупка на ЦСКА Матиас Фаетон (вляво) опитва да отнеме топката от Николай Николаев от Хебър при нулевото равенство в Пазарджик

Хебър препъна ЦСКА

Пазарджиклии с първа точка срещу "червените", Любо Пенев пусна сина си титуляр

/ брой: 136

автор:Валентин Йорданов

visibility 409

Валентин ЙОРДАНОВ

Хебър не загуби срещу ЦСКА в елита за първи път в историята от всичките 9 двубоя. На стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик треньорът на ЦСКА Саша Илич заложи на върха на атаката на човека, класирал Хебър в елита - Марк-Емилио Папазов. През пролетния полусезон той игра като преотстъпен в Пазарджик. Титуляр за ЦСКА започна и левият бек Сейни Санянг.

За домакините дебют в елита направи синът на Любослав Пенев - Николас, който започна титуляр.

Най-опасното положение в двубоя бе дело на Папазов, който надскочи Лазар Марин и засече с глава центрираната от Асен Дончев топка, но вратарят Петър Дебърлиев изби. С изявите си стражът заслужено бе избран за Играч на мача.

За второто полувреме влезе в игра най-скъпото ново попълнение на ЦСКА - Матиас Фаетон. Привлеченият от Гренобъл стрелец замени Жираир Шагоян, но без да повлияе на резултата.

В 61-вата минута Пенев извади сина си, а в игра влезе новото попълнение Атанас Кабов. Юношата на Левски внесе свежест в атаката на Хебър. Георги Николов (75) падна в наказателното поле на ЦСКА, претендирайки за дузпа, но съдията Станимир Тренчев подмина претенциите му. В последните минути домакините натиснаха, но без резултат. Освен с точката за Хебър, мачът бе исторически на стадион "Георги Бенковски", защото за първи път там се игра на осветление.

"Доволен съм от момчетата. Играха дисциплинирано. Първите 10-15 минути бяхме по-плахи, но после изиграхме мача, както трябва. Това е началото, не знам колко българи и чужденци ще играят. С много българи се справяме много добре. Но има и чужденци, които могат да помогнат. Спокойно можеше първенството да почне през август. Спасява ни това, че имаме добри стадиони", заяви Пенев.

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич изрази съжаление, че не са спечелили мача. Той очаква и други изненадващи резултати не само на отбора му, но и за Левски, Лудогорец и ЦСКА 1948. "Не вкарахме, защото не се възползвахме от положенията. Изпуснахме 4-5 шанса през първото полувреме, а това дава криле на отбори като Хебър. Назон, Вион и Турицов имат наказания от миналата година, а Асприля няма картотека. Туфегджич и Бисмарк са контузени. Всички те ни липсваха", отбеляза Илич.