10 Юли 2026петък13:07 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Христо Проданов: Борисов предлага правителство на ГЕРБ, не експертен кабинет

БСП няма да участва в партийни сглобки

автор:Дума

visibility 2433

„Това, което Борисов предлага, е правителство на ГЕРБ, не експертен кабинет. Експертен кабинет означава, като започнете през министър-председателя, минете през външния министър и всички останали министри, наистина да бъдат експерти и надпартийни хора, а не от партия ГЕРБ.“ Това заяви секретарят на Изпълнителното бюро на БСП и народен представител Христо Проданов в ефира на bTV Radio.  

Той припомни, че позицията на социалистите е за надпартийно правителство без ярки политически фигури.

„В тази връзка, това, което предлага Бойко Борисов, не отговаря на това, което ние смятаме за правилно. В партийни сглобки не смятаме да участваме“, посочи Проданов.

Социалистът подчерта, че в сложна ситуация като сегашната предполагат водене на преговори без да се предпоставят условия.

„Когато излизаш и поставяш някакви условия, за нас това не е правилно и не знам дали ще доведе до съставяне на правителство“, уточни Христо Проданов.

Според него изходът от политическата криза не са нови избори, а разговори на широка основа, с водещи приоритети и срокове за тяхното изпълнение. По думите му водеща за БСП във вътрешен план е социалната политика - увеличение на доходите, правата на работещите и защитата на уязвимите групи, докато във външнополитически е България да не бъде въвличана във войната.

 Според Проданов сред причините за лошите резултати на БСП на изборите е ниската активност, както и не добрата комуникация за постигнатото от социалистите в управлението.

„Когато участвахме в управлението, ние имахме най-силната социална програма за над 20 млрд. лв., която всеки един българин почувства по джоба си. Това е смисълът на политиката – да подобрява живота на хората. И когато една партия го е направила, когато е обещавала нещо преди избори и след това го е изпълнила – очевидно няма с какво да бъдем упрекнати“, коментира Христо Проданов.

Според него, ако Корнелия Нинова има номинации от партийните структури, тя може да участва в избора за председател на БСП. „Кой трябва да бъде лидерът на партията, го решават всички социалисти на пряк избор“, уточни Проданов.

 

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ