21 Февруари 2026събота22:28 ч.

Христо Проданов: БСП води принципна битка срещу корупцията – няма разлика дали е на Пеевски, Борисов или Радев

Навремето мутрите се наричаха с прякори на животни, сега са „Г-н Магнитски“ и „Мистър Кеш“

автор:Дума

visibility 2804

„Нашата битка не е целенасочена срещу президента Радев, а принципна – срещу корупцията. Сигнали в прокуратурата сме подавали и през 2017 г. срещу правителството на Борисов, и през 2021 г. - срещу нередности на кабинетите на Радев.“ Това заяви заместник-председателят на парламентарната група на „БСП за България“ Христо Проданов в предаването „Лице в лице“ на bTV.   

Той посочи, че БСП е внесла 80 страници сигнали, свързани с корупционни практики на служебните на правителства, но все още не е получила отговор от прокуратурата. „Жалкото за държавата е, че едва когато Пеевски се намесва, органите започват да си вършат работата“, коментира Проданов.

Според него Пеевски да е флагман на борбата с корупцията е оксиморон. И добави: „За нас няма разлика дали става дума за Пеевската корупция, Борисовата корупция или Радевата корупция – за нас всичко е корупция.“

Социалистът изрази съжаление, че днешната политика е приела мутренските подходи от началото на прехода.

„Навремето мутрите се караха за пари и за влияние. Сега така, както изглежда, битката между Радев и Пеевски е за същото. Тогава се наричаха с прякори на животни, а сега са „Г-н Магнитски“ и „Мистър Кеш““, обърна внимание Проданов.

„На нас, като опозиционна партия, това ни е една от основните задача – да дадем гласност на това, което се случва и което според нас не е редно. Битката ни е срещу корупцията, защото тя ограбва парите на хората“, подчерта той.

„В кални битки ние не влизаме. Импийчмънт на президента не е на дневен ред при нас“, каза още Христо Проданов.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ