05 Май 2024неделя17:16 ч.

Хубчев ще мисли за ЦСКА-Сф от понеделник, отрича за Табуата

/ брой: 163

visibility 284

"Не знам какво е настроението преди мача с ЦСКА. За него ще мислим от понеделник. Тези дербита винаги се играят с пълен заряд", коментира треньорът на Левски Петър Хубчев след измъчената домакинска победа над Локо Пд с 1:0.
"Хареса ми желанието на играчите. Страшно ценни 3 точки. Аз винаги съм казвал, че тези срещи са може би още по-важни. Всеки мач е важен и затова сме мислили само за този. Видяхме някои слабости, няма какво да ги крием, но пък желанието за победа бе налице. По-опасни са мачовете с други отбори. Моментната форма на тимовете не играят никаква роля", каза още Хубчев и отрече, че Левски очаква израелския национал Талеб Тауата.
"Този нито съм го чувал, нито съм го виждал. Същия въпрос може да ми зададете и за още 50 души. Моето най-голямо желание е да вземем още хора скоро", заяви бившият национален селекционер, който прекъсна договора си с БФС, за да поведе "сините".
"Доволен съм, че се борихме до самия край. Пресирахме, пресирахме и накрая стигнахме до гол. Радвам се, че вкарах пред нашите фенове. През първото полувреме имахме няколко добри ситуации, но след почивката бяхме по-остри. Мисля, че вече привиквам към тима. В миналия мач също вкарах и направих асистенция. Не виждам конкуренцията с Дени Алар като състезание. Всеки има своите качества. Чувах доста неща за мача с ЦСКА, но ще усетя всичко следващата седмица. Трябва да се опитаме да спечелим този двубой", каза голмайсторът Найджъл Робърта.
"Загубихме линията на защитата, оставихме хора да се обръщат с лице към нашата врата, това въобще не функционираше. След гола им се събудихме, пропуснахме чист гол и това е. Понякога върви, друг път искаш много, но не се получава и трябва да вложиш повече сила, за да тръгнат нещата. Не знам дали просто нямахме ден, или пък момчетата не са ме разбрали още от началото. Има такива мачове, какво да се прави.
Трябва да търсим оправяне за дербито на Пловдив. В последните 15-20 минути кой отбор имаше повече възможности? Това няма нищо общо с физическата подготовка. Не съм съгласен, че не сме били добре с нея. Вече работим за мача с Ботев, искам да забравя този мач, искаме да зарадваме нашите фенове и противникът да усети нашата сила. Всичко е на терена в този мач. Бяхме в добра форма в последните 20-30 минути днес, но дербито си е дерби, няма преимущество", каза треньорът на Локо Пд Бруно Акрапович.