21 Февруари 2026събота17:13 ч.

Изселените роми от Войводиново съдят България в Страсбург

автор:Дума

visibility 864

Жителите на ромската махала в село Войводиново съдят страната ни в Страсбург заради принудителното им изселване, разказа Нова тв. Припомняме, че навръх Богоявления командосът Валентин Димов бе нападнат и тежко ранен от двама братя от ромската махала във Войводиново. Причината за агресията на младежите бе забележка за неправилно пресичане. Последваха множество протести на жителите на селото, които поискаха изселване на ромите от незаконните постройки в махалата. По разпореждане на кмета бяха съборени незаконните домове.

Оказва се обаче, че част от изселените семейства вече водят дела срещу България.  55 души са се обърнали за правна помощ към Българския хелзинкски комитет, каза в ефира на „Здравей, България”  председателят на организацията Красимир Кънев. Той поясни, че ромите имат претенции не заради разрушаването на къщите им, а заради прогонването им от селото.

Беше им отказано да се върнат, което те поискаха няколко пъти. Освен това, са били подлагани на унижение и дискриминирани, твърди Кънев.

Делата, водени от ромите, предизвикаха недоволство у жителите на Войводиново. А от местната администрация са категорични, че всичките им действия са били съобразени със закона.

Не е вярно, че някой е спирал достъпа им до домовете. И не е имало унизително отношение от страна нито на администрацията, нито на полицията, заяви Димитър Тосев, кмет на Войводиново.

 

 

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2385

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 3270

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 2938

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3155

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2148

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 3780

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 3555

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 3340

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 3824

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 2554

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ