10 Юли 2026петък12:41 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Китай започва битка с лобитата и подкупите

/ брой: 241

автор:Дума

visibility 9057

Комунистическата партия на Китай трябва "да обърне ножа навътре", за да премахне проблемите с дисциплината, включително корупцията, заяви президентът Си Дзинпин, като отправи нов призив за преследване на корумпирани служители и на тези, които им дават подкупите.
Откакто дойде на власт преди повече от десетилетие, държавният глава води борба с корупцията, в която са замесени партийни членове, независимо дали те са корумпирани високопоставени "тигри" или низши "мухи", които не успяват да изпълняват правителствените политики, посочва БТА. Но въпреки мащабните репресии, формацията продължава да е засегната от подкупи, особено във въоръжените сили.
През последните две години двама бивши министри на отбраната бяха отстранени. Само през м.г. около 610 000 партийни служители са наказани, като 49 от тях са били над ниво зам.-министър или областен управител.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ