Крумовград препъна и Левски

Николай Костов разкри за проблем с мотивацията на "сините"

/ брой: 182

visibility 322

Крумовград направи 2:2 с Левски в последния мач от IX кръг на efbet Лига. На Спортен комплекс "Никола Щерев-Старика" в Пловдив Димитър Тонев (21) откри за домакините. "Сините" в резервните жълти екипи осъществиха пълен обрат само за 7 минути чрез бразилците Цунами (26) и Рикардиньо (32).
Юношата на Левски Александър Колев (75) изравни, докато цялата защита на гостите го остави да овладее топката с гръб, да се обърне и през куп от играчи да я прати в мрежата на слисания Пламен Андреев.
Дебютантът в елита отмъкна 2 т. като домакин на Левски, а преди това взе по 3 т. от шампиона Лудогорец и "бронзовите" от миналия сезон ЦСКА 1948.
Левски остава трети с 16 т. и мач по-малко, но на 9 т. от лидера Локо Пд и на 7 от втория Черно море. Крумовград се изкачи 5-и с 13 т.
"Не спечелихме, защото не успяхме да се адаптираме - нито към играта на противника, нито към терена. Имахме преимущество в резултата, но през втората част излязохме демотивирани. Бяхме неузнаваеми. Получихме гол и след това опитвахме да играем с дълги топки. Няма подценяване", обяви треньорът на Левски Николай Костов.
"Започнахме мача доста добре. Контролирахме играта. Успяхме да вкараме гол, имахме шансове за втори, но след това загубихме концентрация. Левски успя да изравни, след това се сринахме психически до почивката. През второто полувреме отново започнахме добре, играхме агресивно, успяхме да вкараме гол. Мачът беше труден,но в крайна сметка сме доволни от точката, особено след загубата с 0:4 от Локо Пд. Играчите са пределно мотивирани срещу големите отбори като Левски, ЦСКА и Лудогорец", призна наставникът на Крумовград Неманя Миланович.

Резултати
efbet Лига
IX кръг
Крумовград - Левски 2:2 1:0 Тонев (21) 1:1 Цунами (26) 1:2 Рикардиньо (32) 2:2 Ал. Колев (75); Хебър - Пирин 1:2 0:1 Тютюков (51) 1:1 Н. Пенев (55) 1:2 М. Бачев (67).
 1. Локо Пд        9    8    1    0    22:7    25
 2. Черно море    9    7    2    0     19:7    23
 3. Левски    8    5    1    2    17:7    16
 4. ЦСКА    8    4    3    1    10:5    15
 5. Крумовград    9    4    1    4    11:14    13
 6. Берое    9    4    1    4    10:14    13