21 Февруари 2026събота01:34 ч.

Левите премиери и Франс Тимерманс дадоха силно рамо на Станишев в кампанията за евроизборите

автор:Дума

visibility 355

Петима министър-председатели от левицата в Европа, както и кандидатът за председател на Европейката комисия Франс Тимерманс казаха силни думи в подкрепа на кандидатурата на Сергей Станишев за член на Европейския парламент. На деня на Европа – 9 май -  левите премиери заявиха своята солидарност и изненадаха президента на ПЕС с клип, заснет по време на неформалната им среща преди заседанието на  левите премиери Европейския съвет в Сибиу (9 май), който прие Декларация за бъдещето на ЕС.
Познавам Сергей от дълги години, знам колко е отдаден на Европа. Убеден съм, че човек като него трябва да бъде не само начело на социалистическото семейство в Европа, но и да ни представлява в Европейския парламент.“, заяви Педро Санчес, министър-председател и лидер на социалистите в Испания, които спечелиха убедителна победа на току-що проведените парламентарни избори в страната.
Гръцкият премиер Алексис Ципрас е категоричен: „Бих желал да подкрепя кандидатурата на Сергей. Намираме се на кръстопът и във всяка страна на тези избори трябва да подкрепим прогресивните сили срещу неолиберализма, срещу възхода на крайно десните.“
Подкрепата си за кандидатурата на Станишев обяви и министър-председателят на Португалия Антонио Коща: Сергей е много добър мой приятел и изключителен ръководител на Партията на европейските социалисти. Надявам се той да остане в ЕП и да води нашето семейство на европейско ниво.
В името на общото ни бъдеще - силна социална Европа - пожелавам всичко най-добро в кампанията на моя добър приятел Сергей, присъедини се и премиерът на Швеция Стефан Льовен.
Общият кандидат на левицата в предстоящите еврoизбори дава подкрепата си за Станишев като „човек, който отстоява идеите за силен, социален и справедлив ЕС. Той наистина свърши изключително добра работа през последните няколко години.
Премиерът на Малта Джоузеф Мускат подчерта, че Станишев е един от най-убедените европейци, които е срещал с високо ценена работа и принос в Европейския парламент. Той допълни, че левите премиери като част от Европейския съвет винаги са срещали пълна подкрепа от него.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ