13 Май 2024понеделник03:55 ч.

Марица взе гейм и на Динамо М

Кубрат Пулев и Любо Ганев гледат втората загуба на пловдивчанки в Шампионската лига

visibility 548

Волейболният шампион Марица загуби и втория си мач от група Е в Шампионската лига, но се опита да бъде равностоен на първенеца на Русия Динамо М. Все пак "жълто-сините" взеха гейм, но отстъпиха с 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 17:25). Рускините дръпнаха на старта с 4:1 и преднината им постоянно набъбна заради много непредизвикани грешки от страна на маричанки. Резервата Александра Миланова освежи играта на пловдивчанки, но  не се стигна до обрат и те отстъпиха гейма с 18:25. Разликата донесе капитанката на Динамо Наталия Гончарова, която наниза 7 т. През втората част "жълто-сините" заиграха много по-организирано, намалиха грешките в посрещането и разиграването и това подобри чувствително и атаката им. След 11:11 шампионките ни записаха серия от 4 т. и не пропиляха аванса си до края, най-вече благодарение на американския диагонал Алекзандра Холстън, отбелязала 7 т. в гейма. Рускините реагираха като ожилени и отново заиграха настъпателно с чудесни изяви на американската им разпределителка Лорън Карлини. Пловдивчанки допуснаха само една непредизвикана грешка в гейма, но отстъпиха със 17:25. В четвъртия гейм нашите направиха серия от 3 т. и излязоха напред с 9:8, но динамовки отбелязоха съкрушителна поредица от 7 т. след убийствени сервиси на Хелена Хавелкова. Те разколебаха момичетата на Владимир Орлов и след поредица от грешки те предадоха гейма и мача пред 4000 зрители, между които в зала "Колодрума" бяха новият кмет на Пловдив Здравко Димитров, бивш баскетболист, боксьорът Кубрат Пулев и волейболната легенда Любо Ганев. С най-много точки (26) завърши Гончарова. Хавелкова и Яна Шчербан добавиха по 14. За Марица Алекзандра Холстън записа 16 т., а Десислава Николова завърши с 13.
В другия мач от групата френският първенец Кан с бившата маричанка Мира Тодорова в състава си изненадващо надигра като гост руския Уралочка-НТМК м Екатеринбург с 3:2 гейма (26:28, 25:14, 23:25, 25:16, 15:12). Марица гостува на Уралочка в III кръг на 19 декември от 16.00 ч. Двата тима ще се борят за първа победа. В I кръг нашите спечелиха гейм и в първия мач като гости на Кан, а Уралочка загуби също с 1:3 в Москва от Динамо.