26 Юли 2026неделя08:34 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимка БТА

Мелони призна за провал с мигрантите

/ брой: 185

автор:Дума

visibility 2697

Премиерката на Италия Джорджа Мелони призна, че се е надявала на по-добри резултати в областта на контрола на миграцията.
"Резултатите не са тези, които се надявахме да постигнем. Със сигурност става дума за много комплексен проблем, но съм сигурна, че ще стигнем до дъното на нещата", заяви Мелони.
Министърът на отбраната Гуидо Крозето разкритикува решението на Берлин да финансира НПО, помагащи на мигрантите в морето, но и на територията на Италия.
"Ако Германия се интересуваше от съдбата на хората в затруднено положение и искаше наистина да ни помогне да спасяваме човешки животи, можеше да ни помогне сериозно в борбата срещу престъпниците, които се занимават с трафик на хора", каза Крозето.
Междувременно бе осуетен опит на 178 нелегални мигранти да преминат през турско-българската граница край Одрин. Входовете и изходите на града били блокирани от силите по сигурността. В операцията са участвали и хеликоптери.


Карикатура на деня - 24.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 2198

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ