21 Февруари 2026събота22:29 ч.

Мощен трус удари Загреб

/ брой: 55

автор:Дума

visibility 1184

Земетресение с магнитуд от 5,3 по Рихтер удари Загреб в 6,24 ч. местно време. Епицентърът бе на 7 километра от града, на дълбочина 10 километра. Това е най-силното земетресение в страната през изминалите 140 години.

Първоначално бе съобщено, че 15-годишно момче е загинало, но после бе уточнено, че то е живо, макар да остава в тежко състояние. В същото състояние е и възрастна жена. Има много ранени и пострадали, но броят им се уточнява.   Съобщава се за пропукани стени на жилища и сгради, за пропаднали покриви и заклещени хора. Множество комини са рухнали върху тротоарите, по улиците лежат отломки, тухли и керемиди, а прозорците на много сгради са разрушени. Сериозни щети са нанесени на "Петрова болница", очната клиника, най-голямата катедрала в столицата. Кметът Милан Бандич призова съгражданите си, които живеят в сгради със стоманобетонни конструкции, да се върнат в домовете, и се обмисля какво да се прави с хората, чиито сгради се оценяват като опасни.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ