09 Юни 2026вторник19:28 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

На Виенски бал канят за 20-и път в София

Благотворителното събитие ще премине под мотото "Две сърца в три четвърти такт"

/ брой: 26

автор:Дума

visibility 1665

За 20-и път в българската столица ще се състои Виенски бал. Събитието ще премине под мотото "Две сърца в три четвърти такт". Средствата за благотворителната кауза на проявата, която се осъществява заедно с "Интер Бизнес 91", са предназначени за закупуване на апаратура за ранна диагностика на рака Брастер ПРО за болниците във Видин, Лом, Свищов, Тутракан и Силистра.

Традиционно събитието е под патронажа на кметовете на София и Виена, както и на посланичката на Австрия - г-жа Андрея Вике, която заедно със съпруга си преди 20 години е участвала в организацията на първия Виенски бал в София, организиран от Сдружение "Виенски клуб".

За настроението на гостите на 15 февруари ще се грижат балният оркестър под диригентството на директора на Софийската филхармония - маестро Найден Тодоров, и звездите на Музикалния театър Добрина Икономова и Марчо Апостолов, както и бендът на Христо Кралев и неговите солисти, балетът на танцовото студио "Вая" с хореограф Ваня Рошкова. Заслугата за цялостното оформление на програмата е на известния български режисьор - проф. д-р на изк. Румен Нейков.

Австрийският хореограф Ади Лозанчич отново ще  подтикне гостите на бала да се забавляват с танцуването на кадрил и ще модерира програмата с българската си колежка Яна Стефанова.

За осми път кулинарните изкушения ще са дело на виенския шеф-готвач Готфрид Ганстерер, съобщи председателката на "Виенски клуб" в София Мария Нейкова. 2020-а е много специална за сдружението и защото се отбелязва четвърт век от създаването му.

Виена тази година ще бъде изцяло под знака на гениите на хилядолетието - Моцарт, Хайдн и Бетовен, защото тези световноизвестни композитори са избрали да живеят в столицата на музиката, а и се навършват 250 години от рождението на автора на "Лунната соната".

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ