20 Февруари 2026петък19:01 ч.

Снимка МЗХ

Над 6 млн. тона ще е тазгодишната зърнена реколта

Пшеницата ще е с добро качество, увериха от Министерството на земеделието

/ брой: 109

автор:Дума

visibility 926

"През тази година прогнозите са за реколта от пшеница с добро качество. Очакваните добиви са над 6 милиона тона, а при ечемика - около 900 хиляди тона“. Това заяви заместник-министър Янислав Янчев, който участва в официалния старт на Жътвената кампания 2025 г. в село Цар-Петрово, област Видин. В церемонията участва още заместник-министър Иван Капитанов. Янчев подчерта, че страната ни запазва стабилни позиции като производител на качествено зърно, което осигурява както вътрешния пазар, така и експортен потенциал.
Във връзка с търговските отношения със страни като Украйна, пред представители на медиите заместник-министър Янчев коментира, че министерството поддържа постоянен диалог със сектора. "Ако имаше сериозни смущения, фермерите щяха да сигнализират. Получаваме редовно анализи, които показват, че пазарната ситуация се стабилизира", каза той.
"Работим за осигуряване на ритмичност и предвидимост на плащанията, така че земеделските стопани да имат спокойствие и увереност, че ще получават своевременно подкрепата, на която разчитат навреме“, посочи министър Иван Капитанов. Той допълни, че за опазване на реколтата и подобряване на производствения капацитет се предприемат активни мерки – разширява се обхватът на противоградовата защита в Северна България и се ремонтира съществуващата хидромелиоративна инфраструктура, с цел увеличаване на поливните площи.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ