03 Май 2024петък17:40 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

И бизнесът на държавната ясла

/ брой: 215

автор:Мая Йовановска

visibility 122

Бизнесът у нас, тръгнал на нещо, което изглежда като война срещу новите цени на тока, които се повишиха за индустрията заради поскъпването на таксата "задължения към обществото", се срещна вчера за пореден път с правителството. Явно под натиска на готвените от работодателските организации нови протести в края на септември, а и без съмнение заради предстоящите избори, управляващите лансираха поредните предложения към бизнеса, за да смирят малко пушилката. Или псевдопушилката. Със сигурност това, което наблюдаваме, и което изглежда като противопоставяне, не е чистата истина. Защото за никого не са тайна близките отношения на управляващите с някои представители на работодателските организации.
Какво обаче се случи вчера. Управляващите се канят да пуснат на държавната ясла частния бизнес. Това е оправдано с добри намерения - да бъдат контролирани разходите, които влияят на цените на тока и за по-голяма прозрачност. Предложението, което дойде от самите управляващи, е представителите на бизнеса да участват в бордовете на държавните енергийни компании. Дето се казва, държавата да дава парите, пък частният бизнес ще казва какво да се прави с тях. От цялата тая работа въобще не става ясно как ще бъде регламентирано пускането на частниците в бордовете на държавната енергетика. Не стана известно дали специалистите от бизнеса ще получават възнаграждения за постовете, които ще заемат. Ще вършат ли нещо друго, освен да наблюдават? И още - нали същите тези бизнесмени, ръководители на фирми са в договорни отношения с фирмите от държавната енергетиката. Дали пък държавата не готви преминаването в частни ръце на тия фирми? Все въпроси без отговор.

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 989

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 963

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 898

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 1005

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 1160

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 1147

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 971

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 1078

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ