14 Май 2024вторник17:56 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

"Галъп":

61,2% искат спиране на граждани от Турция да гласуват у нас

/ брой: 82

автор:Дума

visibility 93

61,2% от хората подкрепят това да се спре изцяло гласуването на граждани от Турция в българските избори. Това сочи проучване на "Галъп", проведено на 24 и 25 април със собствени средства. Социолозите констатират, че събитията в южната ни съседка предизвикват сериозна тревога и това води до радикални нагласи сред българите по отношение на гласуването в тази страна. 63,5% от хората смятат, че след референдума в Турция има опасност за България.
Уседналостта и спирането на външното финансиране на вероизповеданията също получават одобрение от мнозинството. Между две трети и три четвърти подкрепят. Идеята за активна регистрация също се нрави. Закономерно се възприема и идеята за заличаване на регистрациите на партии, възприемани като етнически.  
В същото време ограничаването на двойното гражданство или спирането на гласуването на българи от други части на света срещат по-скоро скептицизъм. Това показва, че българите не стигат до крайности в мненията си. Например, 61,6% биха подкрепили извеждане на всички имигранти от страната ни, но все пак има 32,9%, които стоят на противоположното мнение. Очевидно търпимостта на българското общество силно намалява, но не се е изчерпала съвсем, смятат от "Галъп".
В допитването е проверено и възприятието към нашите икономически емигранти. 63,9 на сто са на мнение, че българите, които са отишли да живеят в чужбина по икономически причини, имат право да гласуват за български институции, защото внасят пари у нас. На обратното мнение са 33,4 на сто от анкетираните. 
 

Железничарите искат оставка на ръководството на НКЖИ

автор:Дума

visibility 367

/ брой: 88

БДЖ пак се разделя с хартиеното билетче срещу 16 млн. лв.

автор:Дума

visibility 330

/ брой: 88

Денят на данъчната свобода настъпи

автор:Дума

visibility 313

/ брой: 88

Работници от Бангладеш ще берат череши у нас

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 88

България отхвърля проявата на Силяновска

автор:Дума

visibility 366

/ брой: 88

Шойгу на нов пост, сменя го икономист

автор:Дума

visibility 364

/ брой: 88

Каталунските сепаратисти губят мнозинството си

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 88

Накратко

автор:Дума

visibility 276

/ брой: 88

Дано не е късно

автор:Мая Йовановска

visibility 368

/ брой: 88

Комуникационна грешка

автор:Деси Велева

visibility 324

/ брой: 88

Пак Путин е виновен!

автор:Таня Глухчева

visibility 371

/ брой: 88

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 88

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ