28 Март 2024четвъртък12:21 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Изгубен в превода

/ брой: 109

автор:Светла Василева

visibility 2117

Пътната карта, подписана от министър Теменужка Петкова миналата събота с "Газпром" в Санкт Петербург, била за изграждането на втора тръба на "Турски поток" до Варна с капацитет 15,7 млрд. куб. м годишно, според премиера Бойко Борисов. Това беше заявено от него в понеделник по време на дискусията "Европа отново на път". Разбира се, всичката хвалба потече през медиите като автореклама на "нашия европейски хъб, финансиран от ЕК", за който сме щели били да съберем газ от много източници... Според премиера Борисов. Чудно кои ли ще са източниците и трасетата при положение, че точно сега сме изпаднали от всички варианти, дори и от най-фантастичните и немислимите за транзитиране на газ, към която и да е част на Европа. Аут сме! Отвсякъде! Нас просто ни няма на газовите карти с маршрутите. Погледнете ги.
Ако слушаме и гледаме само в премиера, нещата изглеждат така: договаряме с "Газпром" едни 15,7 куб. м газ годишно, пълним си "газовата кошничка" и си "вземаме транзитните такси". Де да беше така, ама не е. Достатъчно е да прочетем прессъобщението на страницата на нашето Министерство на енергетиката. Там пише, че по време на петербургския форум е подписана "Пътна карта, съгласно която страните ще проучат въпроса за развитие на газопреносната инфраструктура на територията на България, при отчитане на правилата на ЕС". И за да няма съмнения и спекулации, вчера вицепрезидентът на "Газпром" Александър Медведев заяви официално, че никакви питания от страна на България за 15,7 куб.м газ не са постъпвали. Обсъждани са само и единствено варианти за развитието на газотранспортната система на страната. Дали за снабдяването ни с газ от Гърция и Турция?
Някой се е изгубил в превода. Или някой много иска да скрие, че всичко ни заобикаля и да представи желаното за действително. Но то не е. Борисов вече отряза всичките ни пътища.  





 

Без паспортна проверка за пътуващи от и за шенгенски държави

автор:Дума

visibility 167

/ брой: 59

Светофарите с различни сигнали за посоките

автор:Дума

visibility 174

/ брой: 59

Върнаха 48 млн. лв. от аванса за правителствения комплекс

автор:Дума

visibility 158

/ брой: 59

Протест в Унгария срещу корупцията

автор:Дума

visibility 173

/ брой: 59

Педро Санчес против независимост на Каталуня

автор:Дума

visibility 132

/ брой: 59

Израел ликвидирал командир №3 на Хамас

автор:Дума

visibility 156

/ брой: 59

Накратко

автор:Дума

visibility 131

/ брой: 59

Рецепта за катастрофа

автор:Дума

visibility 172

/ брой: 59

Пътят надолу*

автор:Валерия Велева

visibility 144

/ брой: 59

Цялата соросоидна сган - вън!

visibility 164

/ брой: 59

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ