19 Април 2024петък09:45 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

80% от македонците искат договор с България

/ брой: 131

автор:Дума

visibility 8

Осем от десет македонски граждани виждат враг в някоя от съседните държави. На въпрос доколко добросъседските отношения са важни за Македония 58,4% отговарят, че те са много важни. Това показват резултатите от анкета на телевизия Телма и Македонския център за международно сътрудничество, проведена по телефона в периода от 27 юни до 3 юли върху представителна извадка от 1000 души.
Македонските граждани имат най-големи симпатии към Сърбия, като 44,3% са отговорили, че тази съседка е най-приятелски настроена към Македония, показва анкетата. Много по-малко имат такива чувства към Албания - 14,8%, и България - 11,2 на сто. Не са малко онези (17,9%), които са на мнение, че нито един съсед не е приятелски настроен към Македония, отбелязва Телма. На въпрос коя съседка е най-неприятелски настроена към Македония 59% са отговорили, че това е Гърция. Само 3,1% смятат България за най-неприятелски настроена към Македония съседка.
На въпрос какво пречи за по-интензивното сътрудничество между Македония и България 30,5% са отговорили, че това са теснопартийните интереси на лидерите на двете страни. Почти идентичен е процентът на хората, които смятат, че пречка е различното тълкуване на историята. Онези, които са на мнение, че с България съществува историческо неприятелство, са 24 на сто.
Цели 80,2% обаче са отговорили, че е изключително важно да се подпише договорът за добросъседство с България. Анкетата сочи още, че гражданите имат най-малко предразсъдъци към България - 4,7%, а най-много предразсъдъци имат по отношение на Гърция - 41,5%, след това към Албания - 21,5%, а към Косово и Сърбия - около 7 на сто.

Токът за бита още година с фиксирана цена

автор:Дума

visibility 493

/ брой: 74

Общински проекти за 1,9 млрд. лв. са одобрени от МРРБ

автор:Дума

visibility 496

/ брой: 74

Домакинствата заплашени от "водна бедност"

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 74

ОМВ търси партньор за проучване за нефт и газ в Черно море

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 74

Словакия отхвърля мигрантския пакт

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 74

Сърбия осъди решение на ПАСЕ за Косово

автор:Дума

visibility 527

/ брой: 74

Байдън е годен за президент

автор:Дума

visibility 503

/ брой: 74

Накратко

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 74

Терористичен атентат

автор:Александър Симов

visibility 590

/ брой: 74

За аматьорщината в киното

visibility 489

/ брой: 74

Г-н Президент, сменете Главчев, не преговаряйте с мафията!

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 74

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ