26 Април 2024петък02:24 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Внасяме повече зеленчуци спрямо 2016 г.

/ брой: 161

автор:Дума

visibility 25

За периода януари-май тази година у нас са внесени 133,1 хил. тона пресни зеленчуци, което е с 3,6 на сто повече в сравнение със същия период на миналата година. Това сочат данните в оперативен анализ на Министерството на земеделието, храните и горите (МЗХГ). Ръстът на вноса на пресни зеленчуци се дължи основно на нарастване на доставките на картофи и домати, съответно с 3,8 хил. тона, или 17,5% и с 4,9 хил. тона - 13,8 на сто. Сред останалите продукти значително увеличение има при вноса на гъби - над двадесет пъти, а над два пъти повече сме внасяли чесън и спанак. Ръстът при импорта на марули, тикви и патладжани е между 10,6 и 39,1 на сто. Сред традиционно внасяните в по-големи количества зеленчуци, намаление на вноса се наблюдава при краставиците, морковите и репите, лука, някои видове гъби, пиперките и зелето - от 2,4% при краставиците до 25,2% при зелето.
За първите пет месеца на годината внесените пресни плодове в страната са 99 хил. тона пресни плодове, което е с 5,2% по-малко спрямо същия период на 2016 г. Водещ остава импортът на видове, каквито не се произвеждат в страната, като цитрусови плодове и банани. Съществен дял заемат и доставките на ябълки, които обаче намаляват с 1,9% на годишна база, до 22,2 хил. тона. Сред останалите плодове, намаление спрямо съответния период на 2016 г. се отчита при импорта на пъпеши, грозде, праскови, нектарини и дини, а увеличение - при този на ягоди, круши, сливи, вишни, черупкови плодове, малини, дюли и череши - с между 12,7% и близо три пъти, най-значително при черешите, пише още в анализа.

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 333

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 384

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 316

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 393

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 324

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 339

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ