19 Май 2024неделя00:22 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

За пръв път от близо 4 години Петролът надмина 80 долара за барел

/ брой: 94

автор:Дума

visibility 464

Цената на петрола сорт "Брент" прескочи вчера 80 долара за барел. Това се случва за пръв път от ноември 2014 година. Стойността на юлските фючърси за "Брент" нарасна с 0,8% и достигна цена от 80 долара и 12 цента за барел. Цените пък на юнските фючърси на петрола сорт WTI се повишиха с 0,91% и достигнаха 72 долара и 14 цента за барел.
Преди няколко дни от Българската петролна и газова асоциация прогнозираха леко повишение на горивата в рамките на няколко стотинки през летния сезон. Тази прогноза обаче е при липсата на други фактори само заради повишеното търсене, което според експертите ще оскъпи горивата на дребно с 2-3 стотинки на литър.
Цените на петрола възобновиха подема си в края на търговията в сряда в Ню Йорк на фона на съкращаването на запасите от суровината в САЩ и опасенията, свързани с геополитическото напрежение в Близкия изток и Корейския полуостров. Двете еталонни световни марки обновиха максималните си стойности от есента на 2014 година. При това разликата в цената им се увеличава, което сигнализира за високото търсене на суровината в Азия и Европа, отбелязва Dow Jones.
Според официалните данни на енергийното министерство запасите от петрол в САЩ през миналата седмица са се съкратили с 1,4 млн. барела - до общ обем от 432,4 млн. барела. Резервите от бензин са спаднали с 3,79 млн. барела, а на другите дестилати - с 92 хил. барела. Добивът на суровината в САЩ през миналата седмица се е увеличил 20 хиляди барела до 10,723 милиона барела на денонощие. По ниската цена на WTI в сравнение с европейската и близкоизточните марки спомогна за ръст в износа на петрол от САЩ през миналата седмица до рекордни количества - 2,566 млн. барел на денонощие.
 

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 1133

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 1079

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 1108

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 1215

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 1249

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 1082

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 1299

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 1243

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 1187

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ