20 Април 2024събота09:40 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Караниколов, кажи!

/ брой: 179

автор:Мая Йовановска

visibility 1319

Българската агенция за инвестиции, чиято работа е именно да привлича чужди вложения в страната, не разполагала с информация за дружествата, взели решение да прекратят дейността си в страната. Защо им е наистина? "Никога повече в България!" - с тези думи не един чужд инвеститор си е вдигнал чукалата оттук, без значение голям ли е или малък. Пресни са последните примери с големи вложители, които обявиха, че продават бизнеса си у нас - "Сосиете Женерал", "Теленор" и ЧЕЗ.
В държавата България отдавна институциите не си правят труда да анализират причините за каквито и да било негативни тенденции. Така и в БАИ изглежда не се интересуват от изясняването на факти и обстоятелства, които иначе биха помогнали в работата им. Ако искат да си я свършат, разбира се. А сривът на чуждите вложения у нас е чудовищен - с 15 млрд. лв. за 10 години. Той е на ниво от под 2% от БВП - далеч под здравословния за икономиката ни дял от 10 на сто. Защо ли? Причините са същите, поради които и българските фирми се отказват да правят бизнес или директно фалират - тежки административни режими, бюрокрация, липса на електронно управление, корупция, изключително мудна съдебна система, липса на подготвени кадри и т.н.
Така и новите инвестиции, т.нар. на зелено, рязко спадат и се броят на пръсти. А и все по-малко инвеститори разширяват дейността си у нас. От БАИ обаче обичат да се снимат усмихнати, когато дават сертификати за инвестиции. Тези хартийки са улесненията, с които държавата се ангажира към големите инвеститори. Досега агенцията била издала близо 250 такива. Никой от БАИ обаче не е "споделил" колко от тези намерения за бизнес наистина са се реализирали. Наблюдатели на процесите твърдят, че над половината въобще не се случват.
Караниколов, защо не отговориш най-после на тези въпроси?

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

Еврото пак се отлага

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 75

Руските активи - в полза на Украйна

автор:Дума

visibility 423

/ брой: 75

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 75

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 75

Признат провал

автор:Евгени Гаврилов

visibility 348

/ брой: 75

Отново за енергийно бедните

visibility 321

/ брой: 75

Липса на отговорност

автор:Александър Урумов

visibility 325

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ