02 Юни 2024неделя20:58 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Полша залага на колективната отбрана на ЕС

/ брой: 265

автор:Дума

visibility 925

Полша смята да тласне напред проектите за колективна отбрана на Европейския съюз, когато поеме ротационното председателство на съюза през втората половина на 2011 г., заяви във Варшава полският премиер Доналд Туск, цитиран от Франс прес. "Искам да подчертая, че един от приоритетите на Полша по време на председателството ни ще е укрепването на инструментариума на ЕС в областта на отбраната и сигурността", заяви Туск на заседание на Парламентарната асамблея на НАТО в полската столица. "От първостепенно значение е също така да се уверим, че сътрудничеството между ЕС и НАТО дава абсолютен приоритет на това укрепване. То ще ни позволи да развием реална обща стратегия, която да замени понякога празните декларации", добави полският премиер.
С население от 38 милиона души Полша е най-голямата от 12-те страни, присъединили се към ЕС през 2004 г. Напуснала съветския блок през 1989 г., през 1999 г. тя стана важен член на НАТО.
Проектите за колективна отбрана на ЕС дълго биваха усложнявани от факта, че съюзът обхваща неутрални страни, които не членуват в Алианса. Влезлият в сила миналата година Лисабонски договор обаче разкрива възможност на ЕС да развива политика на обща отбрана и сигурност.
Парламентарната сесия на НАТО, в която участват 260 парламентаристи от страните членки на военния пакт, се свиква два пъти годишно за обсъждане на политиката за сигурност и международни въпроси. Варшавската сесия започна на 12 ноември и приключи вчера. В нея участваха десетки представители на нечленуващи в НАТО държави, повечето бивши комунистически страни, стремящи се към членство. Свои делегации изпратиха Русия и страни от ЕС, които не са част от Алианса, като Австрия, Финландия и Швеция.
 

Личните карти поскъпват почти двойно

автор:Дума

visibility 964

/ брой: 101

Въвеждат таван на изпитите за шофьорска книжка

автор:Дума

visibility 953

/ брой: 101

Газът от Азербайджан ще покрие 81% от вноса през юни

автор:Дума

visibility 831

/ брой: 101

Животновъди блокират Подбалканския път

автор:Дума

visibility 813

/ брой: 101

Сигнално действие в ядрената сфера

автор:Дума

visibility 992

/ брой: 101

Българи в затвора за измама на Острова

автор:Дума

visibility 944

/ брой: 101

Фетхуллах Гюлен бил отвлечен в САЩ

автор:Дума

visibility 1121

/ брой: 101

По-високи мита за зърното от Русия и Беларус

автор:Дума

visibility 883

/ брой: 101

Здравето като бизнес

автор:Таня Глухчева

visibility 968

/ брой: 101

Идеология в технологията

visibility 1004

/ брой: 101

Най-важно е да не губиш връзката с хората

автор:Юлия Кулинска

visibility 1183

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ