19 Май 2024неделя13:03 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Мнозинството в НС отказа дебати за ТТИП

Нямало какво да се обсъжда, защото споразумението било секретно, заявиха от ГЕРБ

/ брой: 69

автор:Дума

visibility 2098

Народното събрание отхвърли вчера включването на темата за споразумението за Трансатлантическо партньорство за търговия и инвестиции в годишната програма на парламента. Предложението направи депутатът от БСП ЛЯВА БЪЛГАРИЯ Кристиан Вигенин, но мнозинството в залата не го гласува. По време на дебатите независимият депутат Велизар Енчев информира депутатите за писмото на унгарския парламент от 10 март, в което депутатите му призовават своите европейски колеги да проведат дискусия около потенциалните екологични, икономически и социални предимства и недостатъци на ТТИП.
Настояването за дебати бе подкрепено от депутата от БСП Георги Божинов, както и от лидера на "Атака" Волен Сидеров. На обратното становище беше шефът на комисията по външна политика Джема Грозданова, която обясни защо такава точка не трябва да се включва в годишната програма на НС по въпросите на ЕС. Според нея няма какво да се обсъжда, защото преговорните досиета не са отворени.
Това споразумение е в голям обем, включени са регулации и уеднаквяване на стандарти, специален трибунал за уреждане на спорове, изброи Грозданова. Тя припомни, че споразумението е започнало да се обсъжда през 2013 г., но няма да бъде завършено и през 2015-а. "Преговорните досиета не са отворени, има възникнали хиляди въпроси. През 2014 година ЕК прави проучване, което показва, че има над 150 000 забележки и въпроси от всички държави около ТТИП, включително и 176 от България", обяви Грозданова.
Непонятна е логиката да се изчака подписване и ратификация на споразумението, тъй като смисълът е именно да се подсили националната позиция преди подписването, подчерта Вигенин. ТТИП е приоритет на ЕК, в момента с него се занимават 17 или 18 комисии и българският парламент дължи по-отворен подход, уточни социалистът.
 

"Булгаргаз" съди "Газпром" за 400 млн. евро

автор:Дума

visibility 1133

/ брой: 91

КЕВР: Евтиното парно ще доведе до по-скъп ток

автор:Дума

visibility 1079

/ брой: 91

Изпитът за ловци поскъпва

автор:Дума

visibility 1108

/ брой: 91

Състоянието на Фицо остава "много тежко"

автор:Дума

visibility 1215

/ брой: 91

Нидерландия ще има дясно правителство

автор:Дума

visibility 1134

/ брой: 91

Скъсаха Преспанския договор в Атина

автор:Дума

visibility 1249

/ брой: 91

Извънредно положение в Нова Каледония

автор:Дума

visibility 1082

/ брой: 91

5 куршума

автор:Таня Глухчева

visibility 1299

/ брой: 91

Стъкмистика

автор:Мая Йовановска

visibility 1243

/ брой: 91

За достойна България в мирна Европа!

автор:Дума

visibility 1187

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ