10 Юли 2026петък11:04 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Обсъждат кандидатурата на Педро Санчес за премиер

автор:Дума

visibility 982

В Испания започна обсъждане на номинацията на Педро Санчес за министър-председател на страната. Испанският парламент ще заседава на четвърти, пети и седми януари. Днешният дебат започна с реч на Педро Санчес и се очаква да продължи до късно тази вечер.

За да получи вот на доверие, Педро Санчес се нуждае от абсолютно мнозинство или 176 гласа.

Междувременно пътят пред ново правителство, начело с Педро Санчес, беше открит чрез подкрепата на Каталунската сепаратистка партия, която разполага с 13 депутати в парламента.

Миналата година социалистите на Педро Санчес на два пъти спечелиха парламентарните избори , но без да успеят да оформят мнозинство и правителство.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ