11 Юни 2026четвъртък16:12 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Пекин и Вашингтон със сделка до дни

/ брой: 216

автор:Дума

visibility 29598

"Сделка за редкоземни елементи с Китай се надяваме да бъде сключена до Деня на благодарността (27 ноември)", заяви американският министър на финансите Скот Бесент. Коментарите му следват рамково споразумение, обявено миналия месец, с което Вашингтон се съгласи да не налага 100% мита върху китайския внос, а Пекин ще се въздържи от режим на лицензиране на износа на ключови редкоземни минерали и магнити.
"Уверен съм, че след срещата в Корея между двамата лидери - президента Тръмп и президента Си Дзинпин, Китай ще спази споразуменията си", каза още Бесент. И оспори неотдавнашен доклад на "Уолстрийт джърнъл", в който се казва, че китайски служители планират да ограничат достъпа до редкоземни елементи за американски компании, свързани с военните.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ