21 Февруари 2026събота16:25 ч.

Петър Димитров, БСП: Ще работя, за да имат бъдеще малките населени места

автор:Дума

visibility 1062

Неволите на хората в малките населени места, както на младите, така и на по-възрастните. Това е каузата на Петър Димитров, който е на 10-о място в листата на “БСП за България” във Велико Търново.

На територията на Елена активно се развива селски и планински туризъм. В същото време има какво да се желае за сигурността и спокойствието на жителите и гостите на общината. Липсата на адекватна болнична помощ, трагичната инфраструктура, безводието в някои населени места - всичко това не просто създава неудобство, но и буквално убива туризма. Съществен е и проблемът с липсата на площадка за строителни отпадъци, който от своя страна води до безконтролното им изхвърляне, за което никой няма оправдание“, посочва Димитров.

По време на обществено обсъждане на проекта за бюджет на община Елена за 2022 г., поставих въпроси, внесох предложения, дадох няколко препоръки, които според мен са решаващи за по-добрия облик на града и селата. Едно от предложенията бе свързано именно с временно решение на проблема с боклуците чрез осигуряване на контейнери за строителни отпадъци”, разказва кандидат-депутатът.

Близо половин година след това обаче няма предприети действия, няма и работещи решения. “След колко време Елена окончателно ще заприлича на Общински център за строителни отпадъци? Вместо да бъде това, което наистина заслужава: подреден дом за жителите ѝ и  още по-привлекателна туристическа дестинация. Красиво място, което да кара всички да се връщат по-често и, разбира се - да си тръгват по-рядко”,  продължава Петър Димитров.

Затова смята за особено важно какви стъпки ще предприеме следващото Народно събрание в подкрепа на малките населени места, особено за тези с потенциал за развитие като община Елена. Мерки в областта на социалната политика, здравеопазването, регионалното развитие и благоустройството, туризма, околната среда, земеделието и горите и не на последно място в енергетиката.

31-годишният кореняк-еленчанин работи в голяма и уважавана у нас и по света чуждестранна компания, чиято основна дейност на територията на България е съсредоточена в сферата на Възобновяемите енергийни източници.

Магистър е по мениджмънт в електроенергетиката от Технически университет – София. Има и две бакалавърски степени – „Публична администрация“ и „Счетоводство и контрол“ в Стопанската академия в град Свищов. Семеен е с две деца.

Това е третата предизборна кампания за Петър Димитров като представител на гражданската квота, който впечатли особено много с добрите си резултати в преференциалния вот на изминалите парламентарни избори.

За мен резултатите не са просто сухи числа. Те са в това как с идеите си, влагайки много труд и постоянство, успях да запаля истинска искра у много хора и да намеря все повече съмишленици“, споделя младият еленчанин.

Ако имам привилегията да защитавам интересите на моите съграждани в следващото НС, ще насоча усилията си към създаването на условия за развитието на малките населени места, сигурност и спокойствие за живот в тях“, категоричен е 10-ият в листата на БСП, който мечтае да направи за Елена поне част от това, което навремето е успял дядо му – дългогодишният първи секретар на БКП в града Димитър Димитров, и вече сериозно върви по пътя към реализирането на тази мечта.

С номер 28 за “БСП за България” и с преференция 110 за Петър Димитров.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2070

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 2660

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 2459

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 2639

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1906

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 3194

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 3005

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 2809

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 3127

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 2152

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ