21 Февруари 2026събота21:01 ч.

Полицаите излизат на национален протест навръх професионалния си празник

автор:Дума

visibility 1370

В деня на професионалния си празник, полицаите излизат на национален протест. Днес се навършват 140 години от основаването на МВР. Униформените от цялата страна ще се съберат, за да напомнят исканията си за по-адекватно заплащане на извънредния и нощния труд.

Припомняме, че в момента ставката за нощния труд в МВР е 25 стотинки на час. Полицаите настояват тя да стане 2,50 лева. Синдикатите обявиха, че подкрепят протеста и застават зад исканията на служителите на МВР.

Воля има, пари няма – така вътрешният министър Младен Маринов коментира преди три дни исканията на полицаите. Той щял да направи всичко възможно нощният труд да се заплаща по-добре. Но това можело да стане едва при приемането на бюджета за догодина.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4192

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3606

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 3905

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2610

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4387

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4218

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4097

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4547

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3225

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ