20 Февруари 2026петък16:33 ч.

Полицията обвини провокатори за снощните сблъсъци

автор:Дума

visibility 816

Снощните сблъсъци между полицията и част от протестиращите са били заради  „нерегламентирани действия, целящи единствено ескалация на напрежението“, твърди СДВР. В специално извънредно съобщение малко след полунощ директорът на столичната полиция ст. комисар Георги Хаджиев обясни, че за вчерашния протест, обявен като „Велико Народно въстание-3“ е имало разрешение единствено за провеждане на протестни действия на пл. „Независимост“ и в района на БНБ.

Припомняме, че част от протестиращите искаха да стигнат от старата сграда на Народното събрание до Паметника на Незнайния воин, но бяха спрени от силите на реда. Стигна се до сблъсъци.

Комисар Хаджиев уточни, че към момента на изявлението му има един задържан за носене на забранени предмети.

От СДВР разпространиха и видео от сблъсъка между протестиращи и полицаи.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 644

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 575

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 573

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 618

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ