14 Юли 2026вторник12:15 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Полицията установи 31 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол, и десет - под въздействието на наркотици

автор:Дума

visibility 2523

В рамките на изминалия ден са установени общо 31 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол, и десет - под въздействието на наркотици или техни аналози, съобщиха от пресцентъра МВР.

 От тях 21 са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а десет - с над 1,2 на 1000. Петима са отказали да бъдат тествани за алкохол, а други петима за употреба на наркотични вещества.

 В рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата са проверени 8844 моторни превозни средства. Извършен е контрол на 11 707 водачи и пътници. Съставени са 2428 фиша и 670 акта за установени административни нарушения.

 От обобщените данни по метода „линеен контрол" са проверени 1735 МПС и 2118 водачи и пътници. За констатирани нарушения са съставени 421 фиша и 135 акта за административни нарушения. Установени са двама водачи, шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, и един - с над 1,2 промила.

 По-рано днес от МВР съобщиха, че през изминалото денонощие на територията на страната са регистрирани 24 тежки пътни катастрофи. При инцидентите са ранени 34-ма души, загинали няма.

БТА

Газ от "Шел" се нагнетява в "Чирен"

автор:Дума

visibility 2116

БЕХ подмени ръководството на ТЕЦ "Марица изток" 2

автор:Дума

visibility 2615

Търговският регистър се задръсти

автор:Дума

visibility 2358

Има ли път напред за глобализацията?

visibility 167

Илюзията "Член 5"*

visibility 157

От Москва към Киев

visibility 176

С евроармия срещу Европа

автор:Юри Михалков

visibility 1860

Обществата не се разпадат изведнъж. Първо свикват

visibility 2260

Роботи вместо имигранти

visibility 2071

Двойният стандарт на новите комсомолци

visibility 2469

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ