10 Юли 2026петък21:09 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Пороен дъжд наводни сгради във Велико Търново

автор:Дума

visibility 1491

Пороен дъжд с гръмотевици се изсипа във Велико Търново. Водната стихия се разрази малко след 14 часа. На няколко пъти за секунди имаше токови удари заради гръмотевичната буря, предаде БГНЕС. Централната улица на града “Васил Левски” се превърна за минути в река, както и много други второстепенни улици. Приземният етаж на Факултета по Изобразително изкуство също беше наводнен.От шахтите за пореден път почнаха да бликат фонтани, тъй като част от тях са непочистени, което е ангажимент на ВиК “Йовковци”. В пожарната до момента няма подадени сигнали за наводнени обществени обекти или жилищни сгради, нито за пострадали хора, съобщи комисар Красимир Кръстев от РД ПБЗН. Има, обаче, получен сигнал за наводнени ниски части на 3-то основно училище “Св. Св. Кирил и Методий” в Горна Оряховица. Причината е, че в същия час железничарския град бе връхлетян от буря с порой и градушка. Тепърва общинските власти ще правят равносметка за щетите след днешните летни бури.

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 824

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 645

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ