20 Февруари 2026петък16:22 ч.

Проф. Балтов: Хората не спазват ограниченията, ще има рестрикции

автор:Дума

visibility 221

Хората трябва да спазват мерките, за моловете и фитнесите са направени специални препоръки, предстои идването на трета вълна и трябва да бъдем отговорни към себе си и околните. Това предупреждение отправи директорът на „Пирогов“ проф. Асен Балтов в сутрешния блок на БНТ. Той каза също, че само за последната седмица има около 10% увеличение на заболеваемостта спрямо предишните 7 дни.

Ние силно се надявахме, че хората ще се вслушат в това, което им препоръчваме, и ще го изпълняват. Виждаме, че не го изпълняват и това неминуемо ще доведе до рестрикции, категоричен бе проф. Балтов. И уточни, че ако започне експоненциално увеличение на заразените, то това ще наложи въвеждането на рестриктвини мерки.

Едно от нещата, за които апелираме е носенето на маски, въпреки че сме ваксинирани или преболедували. Това неносене на маски може да доведе до заразяване на хора, които са по-беззащитни, повтори директорът на „Пирогов“.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 644

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 575

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 573

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 618

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ