10 Юли 2026петък17:55 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Проф. Христова за пенсионирането на Кантарджиев: Дойде ми като гръм от ясно небе

автор:Дума

visibility 4961

"Лично на мен ми дойде като гръм от ясно небе. Стреснах се дори от отговорността, която трябва да поема". С тези думи новият директор на  Националния център по заразни и паразитни болести проф. Ива Христова коментира изненадващото пенсиониране на проф. Тодор Кантарджиев.

"Още не съм се отърсила от този първи ужас. Така или иначе към момента замествам и изпълнявам тези функции, така че да стои Институтът добре", добави тя.

Проф. Христова потвърди опасенията и на другите служители, които излязоха на протест в защита на Кантарджиев, че може да има административен хаос.

„Повече от 10 години работя с проф. Тодор Кантарджиев. Минали сме през много успехи и битки рамо до рамо. Винаги сме работили много добре“, каза още Христова. По думите й една такава бърза смяна „води след себе си доста административни трудности“. Последните години центърът зае доста престижно място, отбеляза проф. Христова. И подчерта, че Кантарджиев е бил отличен организатор.

На въпрос дали подкрепя протеста на колегите си и искането им за връщането на доскорошния директор, който бе част и от Националния оперативен щаб за борба с коронавируса, проф. Христова каза: "Ние сме работели като тандем много дълго време. За мен ще е удоволствие да работим като тандем. И той трябва да знае, че го искаме и винаги ще са отворени вратите към него".

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 348

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 230

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ