Протестите в Израел не стихват
/ брой: 64
Над 450 000 души са участвали в антиправителствените акции в Израел, като те са били най-масови в Тел Авив. В столицата полицията е трябвало да използва водни оръдия, за да разгони недоволните.
Протестите срещу основната реформа на съдебната система на израелския премиер Бенямин Нетаняху не показват признаци на отслабване, въпреки че властите замразиха спорните предложения. Протестиращите настояват за пълната им отмяна.
Отстъпил пред уличните вълнения и критиките от Вашингтон, Нетаняху спря съдебната реформа, за да даде възможност за компромис и преговори между неговата консервативна коалиция и опозиционните партии.
Един от основните спорни моменти е стремежът на управляващата коалиция за повече правомощия при назначаването на съдии, включително във Върховния съд.
