20 Февруари 2026петък17:36 ч.

Радев предупреди да не свикваме с недъзите в управлението

Трябва да оценяваме качеството, а не количеството

автор:Дума

visibility 1836

Българите да не свикват с недъзите в управлението и в качеството на живота си. Да търсят различна оценка на политическия процес и да имат строги критерии за оценка на работата на политиците. За това призова президентът Румен Радев на среща с представители на българската общност в Женева.

Трябва да преминем от количествени към качествени измерители на нашия живот, смята държавният глава. Да се стремим към оценка на качествените параметри, да търсим по-добро образование, по-добро здравеопазване. Имаме нужда от друго качество в политическия процес, от други критерии за оценка на работата на политици, на управление, друго качество на избирателния процес, на инфраструктура, образование, здравеопазване, обясни президентът и допълни, че "някак си в България свикваме с недъзите и те започват да не ни правят впечатление".

По думите на Радев българите в Швейцария могат да бъдат полезни, като внасят у нас модела, който са видели тук, включително на средата, в която работят и на обществените отношения. Това, което най-много ни липсва в България, е непримиримостта към ниското качество. Това, ако може да се внесе, ще даде тласък за нашите бъдещи успехи, убеден е Румен Радев.

Президентът смята, че българската общност в Швейцария е "изключително добре интегрирана, много квалифицирана и образована, с доказани успехи в банковото дело, науката и образованието, информационните технологии, медицината, културата и изкуството". Гордея се с вас и с начина, по който представлявате България, защото доброто име на страната ни и готовността за инвестиране се дължи до голяма степен на вас, обърна се той към събралите се българи.

Радев припомни, че при предишното си посещение в Швейцария са се разбрали с швейцарския президент да се направи всичко възможно да има втори етап на българо-швейцарската програма, първия етап на която приключва тази година.

Разбрахме се при следваща такава да има повече вложени средства в образование, дуално обучение и с част от тези средства да създадем българо-швейцарски център за научни изследвания и иновации, за да може повече студенти и млади учени да остават в България и оттам да работят по съвместни проекти, припомни президентът.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 889

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 965

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 876

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 841

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 875

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ