03 Юни 2024понеделник02:10 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Шефчович не се ангажира с конкретни източници за газовия хъб

Еврокомисарят, отговорен за енергийния съюз, отговори на въпроси на Илияна Йотова и Сергей Станишев

автор:Дума

visibility 9367

"Големи надежди са били залагани върху големи проекти в България - трябва да спрем с подобни проекти, които осигуряват огромно количество само от един доставчик. Трябва да се промени начина на работа и да се работи върху малките проекти, интерконекторите." Това отговори Марош Шефчович, заместник-председателя на Европейската комисия, отговорен за енергийния съюз, на въпроси, зададени от Илияна Йотова и Сергей Станишев за възможността от газов хъб в България. Българските евродепутати социалисти питаха Шефчович за резултатите от срещата в София и бъдещето на енергийната сигурност на България. Комисарят изрази загриженост за ситуацията в България и заяви, че не бива да се допуска България да плаща близо 400 долара за 1000 куб. м газ, докато Словения плаща около 300 долара. "Не бива да правим отстъпки само за един доставчик. Трябва да говорим в един глас." Българските евродепутати социалисти питаха Шефчович от къде точно ще идва газта за възможния газов хъб в България. "Държавите членки трябва да купуват газ от 3 различни източника - Русия, Беларус и севера. Газ за Европа също така може да идва от Средиземноморието, Северна Африка и южния коридор", отговори комисарят, без да се ангажира с конкретен отговор за газовия хъб. Той изрази надежда, че азерски газ може да потече по южния коридор около 2019-2020 година. Шефчович ще участва в първата среща на консултативния съвет на южния газов коридор на 12 Февруари т.г., където се очаква да присъстват и енергийните министри на България, Гърция, Грузия и държавният секретар на Италия, отговорен за икономическо развитие.

Личните карти поскъпват почти двойно

автор:Дума

visibility 1043

/ брой: 101

Въвеждат таван на изпитите за шофьорска книжка

автор:Дума

visibility 1027

/ брой: 101

Газът от Азербайджан ще покрие 81% от вноса през юни

автор:Дума

visibility 891

/ брой: 101

Животновъди блокират Подбалканския път

автор:Дума

visibility 888

/ брой: 101

Сигнално действие в ядрената сфера

автор:Дума

visibility 1081

/ брой: 101

Българи в затвора за измама на Острова

автор:Дума

visibility 1022

/ брой: 101

Фетхуллах Гюлен бил отвлечен в САЩ

автор:Дума

visibility 1189

/ брой: 101

По-високи мита за зърното от Русия и Беларус

автор:Дума

visibility 939

/ брой: 101

Здравето като бизнес

автор:Таня Глухчева

visibility 1060

/ брой: 101

Идеология в технологията

visibility 1089

/ брой: 101

Най-важно е да не губиш връзката с хората

автор:Юлия Кулинска

visibility 1270

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ