21 Февруари 2026събота09:33 ч.

Синдикатите искат колективно предоговаряне в засегнатите сектори

автор:Дума

visibility 823

В големите предприятия въпросът с кризата около коронавируса може да се реши чрез колективно договаряне. За това настоя председателят на КТ „Подкрепа“ Димитър Манолов по време на среща между синдикатите и президента Румен Радев. Държавният глава настоя гласът на синдикатите да бъде чут, за да се подкрепят хората, които губят работа и поминък.

Днес ни казват, че държавата няма средства – как ще има, след като работниците плащат като обем данък върху доходите на физически лица повече, отколкото бизнесът плаща върху печалбите си,  попита Димитър Манолов.  Вие поставихте фундаментален въпрос - как ще изглежда България след кризата. Светът и страната ни няма да са същите. Сега трябва да поставим основите на механизмите на функциониране на цялото общество, обърна се президентът Радев  към председателя на КТ "Подкрепа".

 

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ