08 Май 2024сряда14:58 ч.

Снимка cska.bg

Славия и ЦСКА откриват 1/8-финалите за купата

visibility 578

Два мача от 1/8-финалите за Купата на България ще се изиграят днес. От 14:00 часа Арда приема Ловеч, а от 17:30 е двубоят Славия - ЦСКА.
Четири дни по-късно двата столични тима отново се изправят един срещу друг на стадион „Александър Шаламанов“. В петък двубоят им за първенство завърши 1:1, след като „червените“ поведоха в 67-ата минута, но „белите“ изравниха в 86-ата. Същият бе резултатът между двата тима и по-рано през сезона.

Дотук в турнира двата отбора елиминираха по един опонент от Втора лига. Славия се справи с 4:1 в гостуването си на Янтра Габрово, макар че имаше моменти, в които за „белите“ не бе никак лесно на терена. ЦСКА пък премина без особени трудности през Черноморец Балчик и класическото 3:0 на красивия стадион в крайбрежния град, припомня БГНЕС.

Тези победи са част от една силна серия и на двата отбора. Славия е без загуба във вече пет последователни срещи, като спечели в четири от тях, а в това число попада и успех над Лудогорец в Разград. Равенството в петък пък сложи край на поредица от пет поредни успеха за ЦСКА. Тимът обаче остава непобеден от 13 август насам или точно 17 срещи.

Под ръководството на Загорчич Славия вдигна оборотите и не само записва добри резултати, а и играе добре. В действителност, „белите“ бяха по-опасният отбор преди дни и напълно заслужено успяха да прекъснат серията от осем поредни победи на ЦСКА като гост. На този етап и като домакин „белите“ не отстъпват пред лидера в Първа лига и в подобен осминафинал няма да се предадат. И двете срещи от съперничеството през сезона предложиха атакуващ футбол, което е предпоставка, че това ще е така и днес.

Само един измежду Арда и Литекс ще продължи напред. Шансовете на гостите са минимални. Този път те не могат да разчитат дори на домакинския фактор, но поне са отборът, който се намира в по-добра временна форма.

В предишната фаза Арда не срещна никакви трудности в гостуването си на Септември Тервел, при успех с 4:0. Литекс пък сътвори най-голямата сензация до момента в турнира. Ловчанлии посрещнаха тогавашния лидер в Първа лига Черно море. С добри действия в защита и гол на Виктор Василев в 68-ата минута те успяха да елиминират елитния тим. В първия кръг те се справиха и със Светкавица след 4:1 като гост.