20 Февруари 2026петък15:38 ч.

Терзиев иска платено паркиране и за 15 минути

/ брой: 122

автор:Дума

visibility 8721

Общинският съвет ще решава за новите размери на таксата за паркиране, но трябва да създадем и вид паркиране, което да не е за цял час, а само за 15 минути, защото има хора, на които не им трябва цял час. Това каза столичният кмет Васил Терзиев. Той обясни, че трябва обаче да не се мисли само за цени, а какви проблеми ще бъдат решени с тази наредба - как да се защити интересът на тези, които живеят в центъра, как да се направи паркирането удобно за тези, на които не им трябва цял час, а 15 минути. Търси се начин за вкарването на нов тип място за спиране за разтоварване, обясни кметът. Той допълни, че е важен и въпросът колко коли е разумно да има едно домакинство в центъра. По неговите думи глобите за неправилно паркиране също ще бъдат коригирани.
При цените на билетите за градски транспорт едва ли ще има корекция, каза кметът.
Столичната община обяви в средата на юни процедура за изработване на Генерален план за организация на движението с бюджет от 1 200 000 лв. Планът трябва да бъде приет от Столичния общински съвет. В този документ се дефинират организацията и режимите на движение по улиците, оптимални маршрути за обществен транспорт, транзитно и товарно движение, зони за пешеходно и велосипедно придвижване, ограничения в паркирането и скоростта и поставянето на пътни знаци, маркировки и светофарни уредби.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 644

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 575

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 573

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 618

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ