20 Февруари 2026петък17:10 ч.

Трифон Панчев: Трябва да се спре с политическия театър

БСП се възстановява и за една година ще бъдем в съвсем друга кондиция

автор:Дума

visibility 4576

“Трябва да се спре с политическия театър - на всеки избор резултатите са едни и същи, служебното правителство не е толкова служебно, а е на определени хора, които си управляват държавата както искат. От всичко това страдат хората. Всички знаем, че са се разбрали, нека да излязат и да кажат кой ще участва в правителството”. Това заяви в ефира на Евроком Трифон Панчев, кмет на Дряново и член на НС на БСП. Той обясни, че цел на левицата е това, което е заложила в своята програма да се реализира. “Вярваме, че това е доброто за развитието на страната”, категоричен бе социалистът.

Панчев обясни, че дори и да касираме изборите, отиваме отново в абсурдната хипотеза  - сегашното безумно служебно правителство да организира изборите. “На хората им омръзна от избори, но държанието на някои политически лидери прави невъзможно правилното развитие на държавата. Не може да има мнозинство от десни партии, които да не могат да направят правителство”, коментира той.

Като важни решения които ще бъдат обсъдени на предстоящия Национален съвет на партията Панчев посочи - оценка на изборите, обсъждане на решенията, които парламентарната група трябва да вземе, свикване на Конгрес. “Партията се възстановява, въпреки всички опити за спекулации.  За една година БСП ще бъде във съвсем друга кондиция”, категоричен бе той.  

Трифон Панчев заяви, че общините през изминалата година са започнали да изпълняват част от инвестиционната програма към МРРБ. Като кмет на Дряново той каза, че общината, на която е начело е кандидатствала за ремонт на два водопровода. Според него тези проблеми са трудни за осъществяване, но изключително важни с оглед на засушаването в последните години. Социалистът подчерта, че такива проекти трябва да са приоритет за държавата, а в последните години това не е така. “Темата ВиК дори не е отворена за обсъждане. Тепърва ще страдаме от последиците от промените в климата ако не вземем мерки”, коментира той. Пачев попита колко нови язовира са построени за водоснабдяване през последните 30 години, на колко места ВиК дружествата са дадени на частни концесионери, не се управляват и  не се инвестира в тяхното възстановяване.   

Попитан за развитието на бизнеса в ръководената от него община, той обясни че най-важното е една община да не пречи  и чисто административните процедури да се случват бързо. По думите му всяко едно инвестиционно намерение, което постъпи в Дряново в рамките на месец-два бива внасяно за решение от Общинския съвет. Панчев обясни и че в Дряново ставката за данък върху даренията е най-ниската в страната. 

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 889

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 965

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 876

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 841

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 875

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ