21 Февруари 2026събота03:15 ч.

ЦИК: Избирателите все повече използват преференции

автор:Дума

visibility 727

Българският избирател вече е запознат и свободно използва преференциите, коментира говорителят на ЦИК Александър Андреев. Според него след всеки изминал избор формата на мажоритарен вот се използва все повече от избирателите.

Избирателната активност на тези избори е приблизително около 50%. Запазва се тенденцията за висока избирателна активност на местни изборни, допълни Андреев.

Според говорителя на ЦИК организацията на изборния процес тази неделя е била много добра, въпреки че изборите са тежки и сложни. Той даде висока оценка на работата на ЦИК и на изборната администрация.

Андреев уточни, че общият брой на постъпилите жалби и сигнали е около 260. Нямаше сериозни нарушения, които да повлияят на самия изборен процес в деня на изборите. Имаше сигнали и то е нормално. Една голяма част обаче може да ги определим като въпроси, които се поставят пред СИК, ОИК и ЦИК във връзка с упражняването правото на глас, коментира Андреев.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ