10 Юни 2026сряда07:16 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Турски шофьори блокираха АМ „Марица“

автор:Дума

visibility 1208

Километричните колони от ТИР-ове на границата с Турция изнервиха шофьорите и за кратко миналата вечер турски тираджии блокираха движението в знак на протест. Те паркираха камионите си напреко на платното и така са се образували дълги колони от чакащи автомобили. Шофьорите са недоволни от бавното преминаване през ГКПП „Капитан Андреево“. На самия граничен пункт също е имало протести, разказва БНР.

Полицията е реагирала веднага, за да не се стига до блокада. Повече от 2 месеца колоните на границата с Турция не спират. Снощи дължината им достигна 30 км. В същото време от Агенция “Митници” отчитат рекорден брой обработени камиони на “Капитан Андреево”. 2500 ТИР-а преминават от там всеки ден, а за октомври броят им достига 70 000. От агенцията твърдят, че граничният пункт работи на пълен капацитет, а за последните 5 години служителите са увеличили двойно броя на обработваните товарни автомобили.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ