21 Февруари 2026събота22:34 ч.

Ивайло Петев се защитава от атаките на журналисти след домакинската загуба от Украйна с 0:2

В Босна се гласят да махат Петев

Франция препъна Финландия за баражите

/ брой: 222

автор:Дума

visibility 961

Ивайло Петев може и да бъде изгонен от Босна и Херцеговина. Българският селекционер на националния отбор е заложен на дузпата заради "най-неуспешна кампания в историята на отбора". Тимът завърши само с 1 победа, а преди последните два мача беше с шансове за бараж за Мондиал 2022, но ги загуби и двата. 
Петев беше остро критикуван, защото изгони от лагера една звездите Миралем Пянич. Последният "отпразнува" в нощен клуб загубата от Финландия (1:3) през уикенда, което според треньора е недопустимо.
В последната среща и без бившия играч на Ювентус и Барселона, Босна падна от Украйна (0:2), която паралелно се възползва от загубата на Финландия от Франция (1:2), и зае второто място в групата, което дава право на баражи.
На пресконференцията след мача с Украйна се чуха и въпроси за оставката на Петев, на които той не пожела да отговори и помоли журналистите да не са толкова негативни, при което започна спор. Българинът определи представянето на тима под негово ръководство като "крачка напред" и обяви, че не трябва сам да дава оценка на работата си.
"Решението Пянич да не играе е мое. Говорихме дълго и се разбрахме. Оценявам го като човек и футболист. След загубата от Финландия бяхме разочаровани, но мога да поздравя момчетата за желанието и себераздаването в срещата с Украйна. Не заслужавахме да загубим с два гола. Имахме шанс да изравним, но след това направихме груба грешка и ни вкараха втори гол, след което стана много трудно. Трябва да се поучим от грешките си, но като цяло направихме стъпка напред", каза Петев.
След изиграните във вторник мачове за Мондиала в Катар 2022 се класират Сърбия, Испания, Швейцария, Франция, Белгия, Дания, Хърватия, Англия,  Нидерландия и Германия.   
В баражите за 3 места ще се борят Португалия, Швеция, Италия, Шотландия, Русия, Полша, Северна Македония, Турция, Уелс, Украйна и от Лигата на нациите Австрия и Чехия.

Артуро Видал фаулира грубо Феликс Торес в световната квалификация на стадион "Карлос де Апокиндо" в Сантяго и бе изгонен още в 14-ата минута. С 10 души Чили загуби от Еквадор с 0:2

Снимки БГНЕС

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ