22 Февруари 2026неделя01:15 ч.

Япония няма да въвежда ембарго на руския нефт, а Индия поръча по-големи количества нефт от Русия

автор:Дума

visibility 5982

Япония заяви, че няма да въвежда ембарго на руския нефт, каквото е предложението на председателя на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен. Страната на изгряващото слънце има твърде ограничени енергийни ресурси и за нея е твърде трудно незабавно да последва примера на Европейския съюз, съобщи Reuters.

Според министъра на икономиката, търговията и промишлеността на Япония Коити Хагиуда, Япония разполага с твърде ограничени енергийни ресурси и за нея е изключително трудно незабавно да въведе ембарго за руския нефт. Едновременно с това министърът отбеляза, че страните, които могат да си позволят да ограничат вноса на енергийни ресурси от Русия е важно да се координират. Хагиуда допълни, че Япония е готова да обсъди новите санкции срещу Русия в рамките на G7, следвайки предложението на президента на САЩ Джо Байдън.

Reuters допълва, че през миналата финансова година руският нефт е бил 4% от целия внос на нефт за Япония, делът на руския газ е бил 9%, а на руските въглища – 11%.

Едновременно с това Индия, която е един от купувачите на руски нефт, поръча по-големи количества от този енергиен ресурс, но с идеята да закупува руски нефт при цена под 70 щ. долара за барел, съобщи Bloomberg. Към днешен ден един барел марка Brent се търгува при цена около 108 щ. долара.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ